تعويض‌ کارت‌های معافيت و پايان خدمت وظيفه عمومی

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
  • دسته بندی : دانستنی ها
  • نظرات : 0

مدارک لازم برای تعويض‌ کارت‌های معافيت و پايان خدمت وظيفه عمومی!

توجه ۱ : کارت‌های معافیت غیر هوشمند از تاریخ ۰۱-۰۴-۱۳۹۲ (یکم تیر ۱۳۹۲) فاقد اعتبار می‌باشند.
توجه ۲ : تعویض کارت پایان خدمت عادی به هوشمند برای آن دسته از کسانی است که از تاریخ ۰۱-۰۱-۱۳۶۰ (یکم فروردین ۱۳۶۰) به بعد خدمت آنان به اتمام رسیده است.
توجه ۳ : کساني که کارت خود را مفقود نموده‌ و يا غير قابل استفاده باشد مي بايست براي دريافت کارت مراحل مربوط به صدور کارت المثني را طي نمايند. (مشاهده مدارک مورد نياز جهت صدور کارت معافيت المثنی).

توجه ۴ : ثبت و درخواست تعویض کارت پایان خدمت برای کارکنان نیروهای مسلح که از خدمت رها شده‌اند (بازنشسته، بازخرید، مستعفی، اخراجی و پایان خدمت) در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس + ۱۰) انجام می‌شود و کارکنان نیروهای مسلح که هنوز شاغل بوده و در حال خدمت هستند می‌بایست به یگان خدمتی خود مراجعه نمایند.

۱- اصل و تصوير پشت و رو كارت ملي.

۲- اصل شناسنامه عکسدار به همراه تصوير صفحه اول و توضیحات.
۳- دو (۲) قطعه عكس ۴×۳ صرفاً رنگی فقط با زمينه سفید و تمام رخ، مطابق با شئونات اسلامي فاقد زيور آلات، کراوات يا هرگونه پیرایش مو و محاسن.
۴- اصل و تصوير آخرين مدرک تحصيلي يا گواهي مربوطه. (در صورتی که وضعیت تحصیلی به نسبت به گذشته تغییر کرده باشد)
۵- اصل کارت معافيت یا پایان خدمت قبلي که داراي مهر طلاکوب بوده، شماره سريال آن مشخص و با اطلاعات ارائه شده از سوي متقاضي مطابقت داشته باشد.
نرخ اين خدمت در دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي با احتساب هزینه پستی مبلغ ۲۱۵،۰۰۰ ريال (بیست و یک هزار و پانصد تومان) مي‌باشد.

فقط برای متقاضیان تعویض کارت پایان خدمت:
علاوه بر هزینه فوق، می‌بایست مبلغ ۱۲۰،۰۰۰ ریال (دوازده هزارتومان) به حساب شماره ۲۱۷۱۱۵۹۰۱۷۰۰۵، بانک ملی به نام ‌‌خزانه‌داری کل واریز گردد.
توجه ۱: در صورتی که در دفتر مورد مراجعه، دستگاه کارتخوان (POS) وجود داشته باشد بدون نیاز به واریز این مبلغ از طریق بانک، می‌توان از کارت‌های بانکی استفاده نمود.
توجه ۲: واریز از طریق اینترنت یا عابربانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
  نظرات